Lampa trochu jinak

Lampa z cyklistických dílů

Součástky z kola mohou byt použity mnoha způsoby i v interiéru…o tom určitě napíšu ještě někdy příště. V tomto článku jsem vybrala zajímavě řešené lampy a nevšední stínidla. Lampa může dotvářet atmosféru pokoje nebo dokonce určovat stylové ladění místnosti.

lampa z cyklo dílů

Foto via: upcycledzine.com

Tohle není lampa, kterou si každý zvládne každý vyrobit doma sám. Přece jen je potřeba nějaké díly svařit. Zajímalo by mě, jestli se tato lampa líbí i ostatním tak jako mě? Určitě se shodneme, že tato lampička se nehodí všude, ale dokážu si představit podle této lampy zařídit celý interiér, aby právě ona a jiné industriální prvky vynikly.

Stínidlo s mapou

Rádi cestujete? Nebo prostě máte rádi mapy? Chcete si zaznačit již navštívená místa? Už to nemusí být jen na mapě, ale můžete si místa zaznačit na stínidle Vaší lampy.

beauty_shot_vintage_map_light

Foto via: prettyhandygirl.com

Potřebujete:

-Stínidlo (nejlépe se bude pracovat s tvarem válce)
-Mapy (stránky z Atlasu nebo může být i jiný oblíbený vzor třeba na balícím papíře)
-Tavící pistole
-Stuha na lem
-Akrylová barva žlutá nebo hnědá (pro dosažení opotřebovaného vzhledu)
-Lepidlo na ubrouskovou techniku
-Průhledná lepící páska
-Papírová páska

Lampa ze starých knih

Nápady, jak využít staré knihy mě baví, protože ty má skoro každý z nás doma a má k nim i určitý citový vztah a přece jen když už na ně nezbývá místo v knihovně, tak se jich nemusíme všech zbavovat, ale vtipně je využít pro vybavení domácnosti. Pokud nemáte podstavec lampy k využití, můžete zakoupit nový např zde.

book-DIY-2

Foto via: hgtv.com

Tato lampička je pro zručnější kutily. Knihy je třeba provrtat. Podrobný postup výroby i s fotodokumentací najdete zde.

Hravá lampička s pastelkami

Hezká hravá lampička, která rozzáří každý pokoj. Počítat musíte s tím, že přes stínidlo neproniká moc světla, takže se jedna spíše o lampičku dekorační, která udělá parádu i ve stavu OFF. V případě, že budete mít stínidlo vyšší než je délka pastelek, můžete  nahoře tavící pistolí nalepit lem z barevné stuhy. Pokud se Vám tento vzhled zdá poněkud uspořádaný a moc pravidelný, můžete použít starší ořezané pastelky a například je na střídačku ořezat do různých délek. Pokud nemáte starší stínidlo k dispozici, můžete si jej opatřit například zde.

lampa pastelky

Foto via: white-glam.blogspot.cz

Lampa pro pány

Lampička z láhve jakéhokoliv oblíbeného nápoje.  Když se oblíbeného drinku přepijete a nebudete jej chtít mít nadále na očích, můžete jej klidně vyměnit. Do skla je potřeba vyvrtat otvor pro protažení kabeláže.

lampa jack daniels

Foto via: architectureartdesigns.com

Další tip na stojací lampu můžete najít v mem eBooku.

Mějte se hezky, v příštím článku na viděnou.

Martina:-)

Martina Kubíčková
Ukazuje lidem alternativní cesty, jak zařídit vlastní bydlení za pomoci recyklovaných materiálů, originálně a s nižším rozpočtem.

Je autorkou e-booku Jak zařídit obývací pokoj pomocí recyklovaných materiálů.Inspiruje lidi, jak zařídit bydlení často svépomoci, sdílí své postřehy, tipy, návody a navrhuje interiéry.

Můj příběh si přečtěte zde >>

Martině můžete napsat na martina@martinakubickova.cz

Připojte se ke skupině Recyklované bydlení na facebooku.
Komentáře
  • Objevte, jak za pomoci recyklovaných materiálů vybavit (nejen) obývací pokoj

    případová studie/3D vizualizace/tipy na konkrétní postupy

  • Nejnovější příspěvky