Můj příběh

Ukazuji lidem alternativní cesty, jak zařídit bydlení za pomoci recyklovaných materiálů, originálně a s nižším rozpočtem.

Bydlení jinak

Vidím alternativní cesty, jak si zařídit bydlení jinak, s nižším rozpočtem a za pomoci recyklovaných materiálů. Mojí vizí je inspirovat a pomáhat lidem zařídit si příjemné bydlení svépomoci. Hledám cesty, jak přetvořit stávající bydlení za pomoci recyklovaných materiálů, a jak znovu využít předměty původně určené k jinému účelu. V blízké době se chystám vyrábět nábytek a dekorace a dávat starším věcem novou podobu.

Na prostředí kolem nás záleží

Prostředí, ve kterém se pohybujeme, má na Vás výrazný vliv.  Doma si chceme odpočinout, uleháme ke spánku, ráno se probouzíme plni energie a očekávání, co nám dnešní den přinese. Když se doma cítíme příjemně, tak vše děláme raději, raději vaříme, raději uklízíme... Znáte ten pocit, kdy je kolem Vás chaos, plno věcí, nic nemá své místo? Cítíme se uzemnění, nemáme chuť tvořit, spíš jen zasednout k televizi a nechat se unášet dějem zatímco náš život plyne.

Odpadu přibývá....

Měli bychom více přemýšlet, jakými věcmi se obklopujeme. Nekupovat nekvalitní levný nábytek, který je nutné po 3 letech vyměnit, více přemýšlet nad trvanlivostí materiálů a hledat využití věcí, kolem nás.

Svépomoci k originálnímu bydlení

Když investujete čas a energii můžete si spoustu věcí pro Vaše bydlení vytvořit svépomoci. Tyto věci nám také přinášejí největší radost. Vznikají tak originální kusy, které v nás vyvolávají vzpomínky a hezké pocity. Jestli nejste příliš zruční, nemáte prostor a nářadí pro výrobu nebo si jen nevíte rady jak recyklovaný nábytek do interiéru zakomponovat, aby fungoval jako celek, ráda Vám poradím s návrhem a pomohu se zajištěním recyklovaného nábytku.

Asi to tak mělo být

Téma bydlení mě provází už od 15-ti let. Inspiroval mě pořad Bydlení je hra, kde designérka Iva Lukšová a Marta Kačorová i s nízkým rozpočtem dokázaly změnit celkový dojem interiéru. Chtěla jsem dělat to co ony, přihlásila jsem se tedy na stavební průmyslovku. V průběhu studia, znechucena statickými výpočty, jsem se od mého snu odklonila.

Cestování, Aupair v Anglii, vysoká škola (s úplně jiným zaměřením), organizace zajímavých projektů s organizaci AIESEC, práce v USA, stáž v Indonésii, zanechání magisterského studia a mnoho dalšího mě ovlivnilo a po čase jsem se vrátila zpět k tomu, co jsem si kdysi přála dělat.

Přes kuchyně k interiérům

Rok jsem navrhovala kuchyně pro kuchyňské studio a absolvovala roční rekvalifikační kurz interiérového designu na Design škole v Praze. Zjistila jsem, že nechci jen navrhovat kuchyně, ale mít daleko větší dosah a rozšiřovat povědomí o jiných variantách, jak zařídit bydlení, než zakoupit sériově vyráběný nábytek, který je k dispozici v obchodních řetězcích a prodejnách nábytku.

Budu ráda za jakoukoliv reakci.

Spolupráce

Kdyby se našli podobně smýšlející parťáci/parťačky (především z okolí Rožnova pod Radhoštěm) a chtěli/y  by se nějakým způsobem podílet na rozvoji tohoto projektu, budu moc ráda za zprávu:-).

Martina

martina@martinakubickova.cz